Wróżby przez telefon

Klasyczne metody wróżbiarstwa zazwyczaj wymagały bezpośredniego kontaktu. Wróżka musiała dostać naszą dłoń lub spojrzeć nam w oczy, by móc zacząć mówić o sprawach najważniejszych i tych trochę mniej ważnych, ale wciąż dla nas istotnych. W bezpośrednim kontakcie jest oczywiście wielka siła, ale nie jest to bynajmniej siła niezbędna. Bezpośrednie kontaktu w czasie wróżenia były spowodowane po prostu tym, że wróżki nie były dostępne w żaden inny sposób. W chwili obecnej takiej bariery już nie ma i można na przykład skorzystać z telefonicznej porady wróża czy wróżki.

Wróżka na telefon nie różni się absolutnie niczym od wróżek oferujących nam swoje usługi bezpośrednio. Wychodzenie z założenia, że bezpośrednia bliskość osoby wróżącej miałaby mieć jakikolwiek wpływ na naszą przyszłość i ogólnie na nasz los, nie jest specjalnie poważnym podejściem do sprawy. To nie wróżka swoją przepowiednią kształtuje nasz los. Robimy to my sami w ramach, na jakie pozwalają nam gwiazdy. Wróżba jest tutaj jedynie odczytaniem tego stanu rzeczy i ma ona wpływ na rzeczywistość mniej więcej taki, jak czytanie książki na jej tekst. A czytanie książek z urządzeń elektronicznych nie jest już dla nas żadnym specjalnym zaskoczeniem. To już coś zupełnie normalnego.

Telefon może nawet posłużyć do wysłania nam po prostu wiadomości tekstowej. Jest to także bardzo wygodny system korzystania z wróżb, zwłaszcza jeśli nie zależy nam na silnie spersonalizowanym przekazie, ale na informacji ogólnej dotyczącej na przykład tego, jakie perypetie czekają wszystkich ludzi z naszym znakiem zodiaku i na co należy szczególnie uważać.

Dodaj komentarz