Dlaczego pojawia się efekt jojo?

Problemem, który dotyka wiele osób walczących o utratę zbędnych kilogramów jest efekt jojo. Bez wątpienia nie chciałby go doświadczyć nikt, , kto zdecydował się walczyć z nadmierną wagą. Niestety, w praktyce jest tak, że jojo pojawia się naprawdę często. W związku z tym warto postawić pytanie co zrobić, aby efekt ten się nie pojawił.

dental seal sklep – Pasta do zębów

Czym jest efekt jojo?
Efekt jojo to cykliczne chudnięcie, a następnie przybieranie na wadze. To bardzo poważny problem wielu osób , które próbują zgubić nadprogramowe kilogramy. Najczęściej za efekt jojo odpowiada stosowanie zbyt restrykcyjnych diet, których nie wolno stosować bardzo długo, brak wysiłku fizycznego oraz powrót do starych nawyków po zakończeniu stosowania diety. Należy pamiętać, że efekt jojo wpływa źle na zdrowie, ale odbija się również poważnie na samoocenę.

Dlaczego pojawia się efekt jojo?
Na ogół efekt jojo to brak rozsądku w czasie odchudzania. Stosowanie diet cud oraz tak zwanych monodiet to praktycznie pewny efekt jojo, który wystąpi błyskawicznie po tym, jak wrócimy do normalnego jedzenia. Wśród przyczyn pojawienia się efektu jojo wymienia się również zbyt szybki ubytek wagi. Jest to wynik drastycznego ograniczenia spożycia kalorii przez cały dzień, co prawdzie zapewnia szybki efekt, ale jednocześnie sprawia, że organizm przełącza się w tryb oszczędzania energii. Kiedy więc dostarczymy mu choćby naprawdę małą dodatkową porcję kalorii, to nie spali jej, a odłoży w postaci tkanki tłuszczowej, magazynując ją tym samym na później. Efekt jojo dotyka też te osoby, które w czasie odchudzania zapominają o aktywności ruchowej. Jest to błąd, który popełniany jest zdecydowanie najczęściej. Jeśli do tego dojdzie rygorystyczna dieta, dojdzie do znacznego ubytku masy mięśniowej, bez której właściwe spalanie tkanki tłuszczowej jest po prostu niemożliwe. Im większa będzie masa mięśniowa, tym nasz organizm będzie lepiej spalał tkankę tłuszczową. Efekt jojo pojawia się także w odpowiedzi na powrót do starych nawyków. Po zakończeniu diety ponownie jemy to, co doprowadziło nas do

Dodaj komentarz